Jozefinska cesta 89, Duga Resa dvd.duga-resa@193.vzkz.hr 047/841-086

83. godišnja Skupština

DVD Duga Resa je 7.4.2018. godine održao svoju 83. godišnju Skupštinu. Po prvi puta nakon dugo vremena u vlastitim novo uređenim prostorijama. Na 83. godišnjoj skupštini Upravni odbor, Zapovjedništvo, Nadzorni odbor i blagajnik Dobrovoljnog vatrogasnog društva Duga Resa podnijeli su izvještaj o radu društva za 2017. godinu. Gdje valja izdvojiti veće projekte i aktivnosti u Društvu, kao što su uređenje dviju garaža, nabavka triju garažnih rolo vrata, zamjena vanjske stolarije, uređenje hodnika i ureda,  nabavka 11 zaštitnih kaciga i čizama za strukturne požare, kao i 10 pari zaštitnih rukavica i 35 radnih uniformi (hlače+ košulje). Vatrogasna postrojba DVD-a Duga Resa je tijekom prošle godine izašla na 52 vatrogasne intervencije. Aktivnost društva, osim u intervencijama, vidljiva je i u drugim područjima. Tako je DVD duga Resa s bratskim društvima Slunj, Senj, Ogulin, Otočac i PGD Črnomelj održao tradicionalni bratski susret u Črnomlju, a isto tako i bratske susrete sa društvima Popovača i Črnomelj u Dugoj Resi. Kao i svake prethodne godine obilježili su blagdan sv. Florijana, nebeskog zaštitnika vatrogasaca, te sudjelovali u Tijelovskoj procesiji i čuvanju Isusovog groba, a i hodočastili su na Mariju Bistricu. A nakon podjele zasluženih odlikovanja i zahvala sponzorima, slijedio je pozdrav gostiju, zaželjevši nam mnogo uspjeha u radu, uslijedilo je ugodno druženje članova i gostiju Skupštine.